Naše poslání

Tančíme, abychom rozdávali radost sobě i ostatním. Vystupování nás baví a své potěšení tím přenášíme na diváky.

Kdo jsme?

Jmenujeme se Lukáš Bartuněk a Kateřina Hrstková. Tančíme spolu od roku 2006. V latinsko-amerických tancích jsme dosáhli nejvyšší možné třídy M a ve standardních tancích třídy A. Mimo latiny a standardu se specializujeme na ShowDance, což je naše oblíbená činnost.

Velmi aktivně se též věnujeme výuce v Taneční škole Maestro, která patří trojnásobným mistrům světa, rodičům Lukáše. Máme velké zkušenosti s výukou párů, jednotlivců i skupin všech věkových kategorií, od dětí až po seniory. Pracujeme jak s úplnými začátečníky tak s velmi pokročilými soutěžními páry. V roce 2011 jsme získali licenci trenéra třídy II. V současnosti studujeme na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy pro získání licence trenéra I. třídy

Naše taneční úspěchy

Během své společné kariéry jsme dosáhli těchto úspěchů:

O nás jednotlivě

Kateřina Bartuněk Hrstková

Kateřina Bartuněk Hrstková se narodila 6. 3. 1987 v Kraslicích. Převážnou část dětství strávila v Neratovicích, kde také vystudovala osmileté Gymnázium Františka Palackého. V roce 2011 úspěšně ukončila bakalářské studium na UK – FTVS v oboru management sportu.

Prvních tanečních úspěchů dosáhla s partnerem Jakubem Rejškem v tanečním studiu Casscada Neratovice. V době kdy spolu začali tančit měl již Jakub vytančenou třídu B, Kateřina díky tomu přeskočila první dvě výkonnostní třídy a vrhla se rovnou na neomezené variace. Po 9 měsících trénování se s Jakubem dokázala umístit v semifinále mistrovství ČR v latinskoamerických tancích a to v roce 2000. O rok později spolu byli na MČR LAT v kategorii junior II dokonce 7. V roce 2003 Kateřina přestoupila do tanečního klubu All 4 dance Neratovice kde tančila s partnerem Danielem Kulfířem. Spolu s Danem se v roce 2004 stali druhými vicemistry ČR v kategorii mládež a ve stejném roce dosáhli 3, místa na Brno Open kde jako jediní český pár ve finále porazili tehdejšího mistra i vicemistra ČR v mládeži.

Po úspěšné maturitě v roce 2006 začala Kateřina tančit se svým současným partnerem Lukášem Bartuňkem. Během několika let společného tancování dosáhli mnoha skvělých výsledků, mezi něž patří titul mistrů republiky ve free style latin, finále na mistrovství světa v Pekingu ve free style latin, titul vicemistrů taneční ligy, nebo mistrů ČR ve figurálním valčíku. S Lukášem se také dostali mezi TOP 3 nejlepších párů ČR v hlavní kategorii dospělých v latinsko-amerických tancích. Kateřina je stejně jako Lukáš trenérkou II. Třídy a v současnosti studuje na UK – FTVS pro získání licence I. třídy.

Lukáš Bartuněk

Lukáš Bartuněk se narodil 22. 6. 1988 v Praze. Se svými rodiči, trojnásobnými mistry světa v latinsko-amerických tancích, bydlel v Praze na Proseku, kde vystudoval Střední soukromou školu výpočetní techniky. V roce 2007 na této škole dobrovolně a úspěšně maturoval ze 6ti předmětů (Český jazyk, Angličtina, Matematika, Počítačové sítě, Programové vybavení a Praxe). V roce 2013 ukončil bakalářské studium na britské univerzitě Prague College v Praze, obor IT computing.

Přestože se od mala pohyboval v tanečním světě, tančit začal až ve třinácti letech. S partnerkou Anetou Karlíčkovou si závratnou rychlostí během dvou měsíců vytančil třídu B v kategorii junior I. V roce 2002 se s Anetou umístil ve finále mistrovství ČR v latinsko-amerických tancích v kategorii junior II na 4. místě. Po rozchodu s Anetou střídal Lukáš partnerky jako na běžícím pásu, na každý rok měl novou tanečnici. S Kateřinou Štalmachovou se ještě v kategorii junior II dostal na 5. Místo na MČR LAT. S další partnerkou Kristýnou Kotinovou se v roce 2004 umístil na 13. místě na MČR LAT a to již v kategorii mládež. O rok později se v téže kategorii s partnerkou Zuzkou Kolskou vyšplhal na krásné 7.místo. Po čtyřech letech se dal opět dohromady se svojí první partnerkou Anetou Karlíčkovou a konečně se probojoval do finále MČR v kategorii mládež. Aneta se po tomto mistrovství rozhodla z tanečního světa odejít a Lukáš si tak opět musel hledat novou partnerku.

V létě 2006 se dal dohromady se svou současnou partnerkou Kateřinou Hrstkovou. Lukáš a Kateřina spolu tančí již téměř 7 let a dosáhli spolu mnoha úspěchů na českém i světovém tanečním poli včetně titulu mistrů ČR v ShowDance latin.

Společná historie

2016
Letos jsme se rohodli, že chceme pokořit laťku, kterou jsme si sami nastavili na Mistrovství světa ShowDance. Poctivě jsme se připravili s naší zatím nejlepší choreografií "Kráska a Zvíře". I přes těžkou konkurenci se nám to nakonec podařilo. V čínském Chengdu jsme vybojovali 3.místo. V listopadu jsme získali náš čtvrtý titul mistů České republiky ShowDance s nově upravenou show "Transformers", kterou jsme v původní verzi tančili již v roce 2013 na MS a Světových hrách, avšak na Mistrovství ČR jsme s ní nejeli, kvůli účasti Lukáše v televizní show StarDance.
2015
V loňském roce jsme se soustředili převážne na přípravu na Mistrovství světa ShowDance s naší choreografií "Zombie". A vyplatilo se. V čínském Chengdu jsme vybojovali 4.místo a potvrdili, že ShowDance je naše parketa. Krátce poté jsme spolu s dalšími třemi páry z našeho tanečního klubu TK Maestro vybojovali titul mistrů ČR družstev v latinsko-amerických tancích. A na závěr v tomto roce jsme s novou show "Kráska a zvíře" obhájili titul Mistrů ČR ShowDance Latin.
2014
V roce 2014 jsme na mistrovství ČR zatančili výborně, ale o jedno místo nám utekl obhajovaný titul druhých vicemistrů. Tento rok jsme si po mistrovství užili malý oddych abychom nabrali sílu na novou taneční sezónu. V rámci tohoto období Lukáš navázal spolupráci s televizí Prima jako choreograf některých scén v seriálech Cesty domů a Svatby v Benátkách. V nové začínajíci sezóně jsme potvrdili titul mistrů ČR v ShowDance Latin s novou show "Zombie".
2013
V roce 2013 jsme se díky pomoci našeho trenéra Holgera Nitscheho a našich sponzorů probojovali až na titul druhých vicemistrů na mistrovství ČR. Druhý úspěch následoval o měsíc později na Internatinal Open v Berlíně, kde jsme se ze 77 párů probojovali až na 3.místo. Dalším výtečným výkonem bylo v květnu 4.místo v Poslkém Zabrze. I letos jsme se v září zúčastnili mistrovství světa ve freestyle latin (od letošního roku nazvané ShowDance) v Pekingu, kde jsme opět vybojovali finále. O týden později jsme byli nominováni na první Světové hry v Kaohsiungu (taneční Olympiádu), kde jsme potvrdili výsledek v ShowDance dalším finálem. Lukáš se letos navíc zúčastnil známé televizní show StarDance 6.
2012
V roce 2012 jsme se posunuli na 8. místo na Mistrovství ČR v latinsko-amerických tancích. O týden později jsme se dostali na 20. místo v prestižní soutěži Goldstadtpokal v německém Pfrozheimu. V srpnu jsme se zúčastnili největší taneční soutěže German Open Championship, kde jsme se umístili na skvělém 68. místě z 315 tanečních párů. Podruhé jsme zavítali do čínského Pekingu na mistrovství světa v kategorii Freestyle Latin, kde jsme se probojovali do finále a skončili na 7.místě. V listopadu jsme se stali historicky prvními mistry ČR ve free style latin. Na mistrovství ČR družstev jsme se spolu s ostatními členy teamu stali druhými vicemistry ČR v latinskoamerických tancích.
2011
V roce 2011 jsme se opět vrátili do semifinále na Mistrovství ČR v latinsko-amerických tancích na 10.místo. Na anglickém Blackpoolu jsme se v květnu umístili na 77. místě, jako druzí nejlepší reprezentanti ČR. Již počtvrté jsme zvítězili na Mistrovství ČR ve figurálním valčíku a na ShowDance Gala jsme bohužel o 4 hlasy publika skončili druzí se svou novou show "Anything for love". Mezi další významné výsledky patří i 1.místo na Trutnov Open a 5.místo na IDSF Open - Wels. Kromě evropských soutěží jsme se poprvé zúčastnili soutěže v čínském Pekingu, kde jsme skončili v semifinále Intenational Open Beijing. Ještě významnější pro nás v Pekingu bylo umístění v semifinále historicky prvního Mistrovství světa ve Freestyle Latin.
2010
Po půlroční pauze jsme se začali dostávat do formy, ale postihlo to náš výsledek na Mistrovství ČR, kde jsme skončili na zatím nejhorším 16.místě. Nedali jsme se však odradit a o to víc jsme přidali. Oproti tomu jsme zazářili na Mistrovství ČR v 10ti tancích, kde jsme skončili na skvělém 8.místě. Opět jsme obhájili vítězství na ShowDance Gala a Mistrovství ČR ve figurálním valčíku.
2009
Tento rok jsme zahájili velmi úspěšně 10.místem na Mistrovství ČR v latinsko-amerických tancích. Podruhé v řadě jsme vyhráli ShowDance Gala s novou show "Kouzelník" a poprvé jsme se zúčastnili Mistrovství ČR ve figuralním valčíku, ve kterém jsme zvítězili. V tomto roce nás začala sponzorovat firma DP Image Design s.r.o. V létě si Lukáš zranil kotník, což bylo příčinou výpadku z tréninku i z účasti na soutěžích.
2008
Opět jsme získali 15.místo na Mistrovství ČR v latinsko-amerických tancích. Ve standardních tancích jsme si vytančili třídu A a následně jsme se zúčastnili Mistrovství ČR v 10ti tancích, kde jsme skončili na 15.místě. V tomto roce také vznikla show "Crash", se kterou jsme osilnili publikum na vyhlášení Taneční ligy, kde jsme se stali vícemistry. Poprvé jsme vyjeli na Blackpool a dostali se na 81.místo hned za Mistrem ČR.
2007
Rok 2007 jsme zahájili 15. místem na Mistrovství ČR v latinsko-amerických tancích. Poprvé jsme se společně podívali na největší taneční festival do Blackpoolu. Lukáš úspěšně odmaturoval. Poprvé jsme se zúčastnili soutěže ShowDance Gala v Karlových varech a zvítězili.
2006
V červnu 2006 jsme se dali na společnou taneční kariéru. Naší první soutěží byla Ostrava Open, kde jsme skončili na 27. místě. V prosinci vznikla naše první a na svatbách velmi oblíbená show "Zkrocení zlé ženy".